Prostor pro Vás...

Zprávy z letiště

Datum: 18.12.2020 | Vložil: Milan Stehno

Prostě strach z teroristického útoku dostal nový rozměr.Jak známo strach má velké oči normálně,ale v tomto případě už je má jak medicimbál.

Re: Zprávy z letiště

Datum: 18.12.2020 | Vložil: Jirka Málek

Domnívám se, že v tomto případě nejde ani tak o strach z terorismu, ale o zájem jistých skupin o "vyčištění" určité výšky nebe pro budoucí masívní nasazení dronů zejména ke komerčním účelům. A asi je tato lobby velmi silná, když dokáže prosazovat svoje zájmy i na půdě EU.

Registrace modelu a modelaru podle nařízení komise EU2019/947

Datum: 15.11.2020 | Vložil: Tomas Vitek

Zdravim!
Možná jen pro info ale vím že se objevují informace že do 25.11. Musíme registrován svoje modely podle toho nařízení. Zároveň jsem viděl že podmínkou je členství v SMČR. Kontaktoval jsem proto SMČR a ÚCL. Odpověděli celkem rychle a to tak že registrován se muže i jednotlivec bez členství a zároveň že bližším info vydá ÚCL v prosinci 2020. To jen tak pro info kdyby to někoho zajímalo. Ať to létá!

Re: Registrace modelu a modelaru podle nařízení komise EU2019/947

Datum: 18.11.2020 | Vložil: Tomas Vitek

Malý update: Prave mi telefonoval pan z UCL. Neuvěřitelný přístup. Milý, ochotný proste supr. Žádná povinnost ještě není. Rozhodne UCL nejde proti dronum ani pilotům. Registrace/registrační portál se připravují a očekává se rozběhnuti kolem půlky prosince. Nicméně provozovat dron/model bude možné jako doteď po registraci modelu a modelare, který bude muset udelat on-line test na stránkách UCL. To je cele. Nic víc, žádná platba.

Re: Re: Registrace modelu a modelaru podle nařízení komise EU2019/947

Datum: 24.11.2020 | Vložil: Jirka Málek

Dík za informaci a hlavně za iniciativu, díky které jsi získal informace přímo z UCL. Pokud zjistíš, že je již registrační portál funkční, tak dej prosím informaci sem, nebo pošli mailem na naší adresu a já to dám na hlavní stránku. Dík. Jirka

Re: Re: Registrace modelu a modelaru podle nařízení komise EU2019/947

Datum: 06.12.2020 | Vložil: Milan Stehno

To se bude registrovat každý model zvláštˇ a doložit ho fotkou? Je víc než jisté,že nikdo z nás nemá jen jedno.

Re: Re: Re: Registrace modelu a modelaru podle nařízení komise EU2019/947

Datum: 06.12.2020 | Vložil: Jirka Málek

Přidělenou registrační značkou označíš jako provozovatel všechny svoje modely. Abys s nimi mohl létat, musíš být registrován jako pilot. Musíš absolvovat online test a dostaneš průkaz. Vše je tady: https://www.caa.cz/provoz/bezpilotni-letadla/zakladni-informace/

Re: Re: Re: Re: Registrace modelu a modelaru podle nařízení komise EU2019/947

Datum: 12.12.2020 | Vložil: Milan Stehno

Díky za osvětlení.Rozuměl jsem tomu tak.že musí být registrovány kromě pilota i modely.

Re: Registrace modelu a modelaru podle nařízení komise EU2019/947

Datum: 02.12.2020 | Vložil: Míla Hájek

Ahoj všem,
tak nevím. Včera jsem otevřel RC Revue a je to i na stránkách SMČR. Pokud tomu dobře rozumím, tak abych mohl létat jako do teď, musím být členem nějakého klubu, který za mě může provést hromadnou registraci v SMČR a následně pak evidenci u UCL. UCL má do konce roku přidělit všem členům SMČR jednotné číslo, o které se má doplnit do současné licence - CZE-klub-čísloUCL. Toto mám mít na letadle. Evidenci na UCL ale mohu provést i sám, ale za podmínky, že budu létat jen do 120m. Členstvím v SMČR prý dostáváme prozatímní vyjímku, než SMČR vyjedná další.
Tak se zkusím zeptat. Má tohle naše sdružení formu klubu? Má nějakou přidělenou licenci? Je možná hromadná registrace u SMČR potažmo evidence u ÚCL?
Dík a ať to lítá ;-)

Re: Re: Registrace modelu a modelaru podle nařízení komise EU2019/947

Datum: 04.12.2020 | Vložil: Jirka Málek

Jak je uvedeno v rubrice "O nás a našem webu" jsme volné sdružení leteckých modelářů. Vzhledem k nastalé situaci, kterou Mílo celkem výstižně popisuješ, stojíme teď před rozhodnutím, zda tzv. "Pobočný spolek" při SMČR nezaložit. Samozřejmě to znamená určitou administrativu, organizaci, evidenci, finančnictví atd., takže uvidíme. Pokud by se toho chtěl někdo zhostit, byl by vítán. Ale asi nám moc jiných možností nezbývá.

1 | 2 | 3 | 4 >>

Přidat nový příspěvek