O nás

Jsme volné sdružení leteckých modelářů různých kategorií, scházejících se na modelářském letišti u Zaječic. Je to část nyní velmi málo využívaného zemědělského letiště, které se nám podařilo získat do pronájmu. Letiště má rozměr cca 30×100m a je v nadmořské výšce 298m. Jeho směrová orientace je zhruba východ – západ. Ke každoroční péči patří jarní válcovámí vibračním válcem a hlavně jeho časté sekání. Naše parta čítá cca 50 členů. Hlavní postavou, bez které by neexistoval ani spolek, ani letiště je Milan Hanč. Většina nás patří k modelářům rekreačním, hledajících na letišti hlavně pohodu a odpočinek od každodenních starostí. Přejme si, ať tato pohoda a radost z modelařiny panuje nejenom na našem letišti, ale i na letištích a pláccích všech našich kolegů.

Kde nás najdete

Na https://www.mapy.cz je to tady .

Nový provozní řád.

Vzhledem k narůstajícímu počtu rekreačních modelářů a současně i aktivních paraglidistů nastala potřeba upravit vzájemnou koexistenci obou skupin na modelářském letišti. Po vzájemné domluvě Milana Hanče za modeláře, Jakuba Štěpánka za paraglidisty a majitele (obhospořovatele) pozemku bylo dohodnuto toto:
Modeláři budou nadále využívat stávající modelářské letiště zhruba ohraničené vyndávacími tyčemi. (viz obr.č.1)
Paraglidisté budou využívat spodní část plochy sousedící s panelovou betonovou plochou. (viz obr. č.2)
Každá ze skupin se bude samostatně starat o údržbu (sekání) své plochy.
I nadále platí, že obě skupiny se budou chovat ohleduplně vůči sobě. Modeláři umožní bezpečný vzlet a přistání paraglidistům. Ti zase dají průletem najevo úmysl přistát a budou si uvědomovat, že ve vzduchu může být model letadla.
Parkovat budou obě skupiny podél příjezdové cesty.
V průběhu zhruba měsíčního takto stanoveného provozu se ukázalo, že toto řešení je vyhovující pro obě skupiny a věříme, že tomu tak bude i nadále.
Případné připomínky prosím směřujte na výše uvedené zástupce obou skupin, nebo na kontaktní adresu tohoto webu. 
 
Všem návštěvníkům našeho modelářského letiště přejeme
 
Letu zdar!
 
obr.č.1
obr.č.2
 

O našem webu.

Vzhledem k opakovaným problémům u původníího provozovatele naších webových stránek (nešlo se na ně opakovaně přihlásit a upravovat je) jsem se rozhodl k přechodu k jinému poskytovateli.

Současně jsem zaregistroval novou placenou doménu www.modelari-zajecice.cz

Mobilní verze pro chytré telefony: https://m.modelari-zajecice.cz

Původní web měl adresu www.modelari-zajecice.ic.cz, v současnosti již není dostupná.

Nové zprávy již budu psát pouze sem a stránky budu postupně upravovat a doplňovat. Převedu sem do archívu i články z původního webu. (Budu muset ručně upravit odkazy na fotky a články - prosím o strpení).

Fotky budou převážně na webu Zonerama https://www.zonerama.com/letiste/266922 , kam postupně nahraju i fotky z původní fotogalerie.

Vlevo je i odkaz na krásné fotky z našeho letiště od Jirky Klimendy  www.zonerama.com/JiriKlimenda/203004 a fotky dalších kolegů.

Videa jsou ukládána YouTube.  https://www.youtube.com/user/modelarizajecice/videos?view=1&flow=grid

Prosím o vaše připomínky a nápady. (Buď pomocí formuláře - tlačítko KONTAKT vlevo v Menu, nebo mailem - adresa vpravo nahoře - stačí kliknout).

Jirka Málek

Seznam členů.

Tady bude seznam našich členů (možná v budoucnu i s jejich fotografiemi a modely).

Prosím ty, kteří výslovně nechtějí na seznamu být, ať to dají najevo.

Na koho jsem zapomněl, ať se prosím přihlásí.

Současně prosím ty, kteří si zde přejí zveřejnit svoje kontaktní údaje (telefon, mailovou adresu), ať pošlou aktuální údaje.