Zprávy z letiště 2013

8.12.2013

I Karel Chvojka se pochlubil novým strojem na příští sezónu. Ale nevydržel a zálet provedl již v listopadu 
Pokud někdo další chcete sdělit, co nového chystáte, klidně dejte vědět...

4.11.2013

Nezvykle teplý podzim přinesl ještě dost pěkných dní, takže jsme si ještě párkrát pěkně polítali, ale Dušičky se projevily typickým dušičkovým nevlídným sychravým a větrným počasím, takže na tradičním Dušičkovém loučení jsme se sešli celkem 2 . Za spalováky se tak se sezónou rozloučil Jirkův Rapír a za elektry Jardův elektrovětroň Weasel. Společně jsme uctili symbolickým letem památku letošních zesnulých modelů. (A že jich pár bylo ...).

20.10.2013

Hezký podzim pokračuje, jen ať nám to vydrží třeba do Vánoc... Někteří se už chystají na příští sezónu, Jarda se nám pochlubil s krásný novým Piperem Twin Comanchem. Ale létat prý bude až příští rok - tak uvidíme :-).

6.10.2013    

Podzim nám zatím nadělil 2 krásné polovíkendy, které jsme si také náležitě užili. Krásná sobota byla na Sv.Václava 28.9. - následující neděle už byla příliš větrná, naopak další týden byla větrná sobota a krásná neděle. V tyto párádní podzimní dny jsme se sešli skutečně v hojném počtu a také jsme si parádně polétali ( a pochopitelně pokecali   ). Tak snad se ještě dočkáme ...

18.8.2013  Soutředění se vydařilo.

Tak Soustředění 2013 je za námi. Letos nám opět počasí přálo, takže jsme se opět sešli v tradičním termínu a v tradičním hojném počtu. Někteří na letišti kempovali již od čtvrtka, hlavní letový den byl v sobotu, kdy nás opět navštívili kolegové ze spřátelených klubů. Opět se našli i dva jubilanti, takže bylo co dobrého k papání i k bumbání. Prostě zase vládla ta správná modelářská pohoda .

Fotky na našem fotoalbu

Fotky Jirky Klimendy

1.6.2013

Kvůli počasí nepřiletěla na Aviatickou pouť B-17, tak se aspoň pokochejme modelem Jirky Petra - Hoblíka.

Doufejme, že ho Jirka přiveze na naše Soustředění.

28.5.2013

Ve vzduchu další model ze série "retro", tentokrát gumáček Arrow Jirky Klimendy.

26.5.2013 Amigo II se našlo!

Trvalé potlačení výškovky od okamžiku ztráty modelu z dohledu způsobilo, že Amigo dopadlo do pole zhruba 2,5km od letiště. Tam jej našel po 2 týdnech při zemědělských pracích traktorista a prostřednictvím p.Koláře ze Zaječic bylo předáno majiteli. Oběma patří veliké díky! 

18.5.2013

V soutěži "smolař měsíce května" se (ač velmi nerad) ujal vedení Jirka Janda. Po ztrátě Amiga II přišel i o další svoje oblíbené éro - tentokrát potkal smutný osud akrobata Zlín 526 AFS (také z dílny Jardy Semráda). Příčina byla odhalena - vadné servo na křidélku. Doufejme, že to bylo pro letošek už poslední ze série "do třetice všeho zlého".

8.květen

Pěkný den, ale silný vítr létání moc nepřál. Silná termika bohužel odnesla do mraků větroň Amigo II. Pokud byste se o něm někdo něco dozvěděl, podejte prosím zprávu na adresu uvedenou v Kontaktech, nebo na číslo 722103935. Díky.

1.máj

1.máj - svátek lásky (a práce  ), byl tentokrát modelářsky  příznivý, takže jsme si opět hezky polítali. V dobrém však na tento den nebude vzpomínat Jarda Semrád, neboť svůj 3letý modelářský život předčasně ukončila jeho oblíbená Cessna Skymaster. Jarda se s ní důstojně rozloučil - budiž ji modelářská nebe lehké.

Neděle 28.4.

Tak EU už dosáhla i na naše letišťátko. Sice zatím jen v podobě Euro Éra, ale vzhledem k osobě v pilotní kabině se zřejmě ještě dočkáme nějakého překvapení. Zatím Milan toto Euro Éro bezpečně ukočíruje, co bude dál se uvidí ...

Sobota 27.4. - soutěž F3A

Tak i další soutěž - tentokrát akrobatických modelů kategorie F3A máme úspěšně za sebou. Původní silně nepříznivá předpověď počasí se naštěstí nepotvrdila, takže všech 11 soutěžících (2 ze Slovenska) odlétalo bez problémů všechna 3 předepsaná kola. Nejvíce bodů tentokrát obdržel nejmladší pilot Jan Votava z Neratovic. Takže mu gratulujeme a týmu závodníků, bodovačů a pořadatelů opět děkujeme za účast. Fotky včetně výsledků tady.

Neděle 14.4.

Ještě že se soutěž házedel konala v sobotu, kdy foukal silný vítr a krásná slunečná a téměř bezvětrná neděle tak zůstala pro poletování domácích. Však už bylo načase, letošní jaro se snad ani jarem nazývat nedá. Ale tentokrát to prostě nemělo chybu!

Sobota 13.4. - soutěž F3K

V sobotu 13.dubna proběhla na našem letišti soutěž házedel kategorie F3K. Počasí nebylo ideální, foukal vítr kolem 8m/s s nárazy až 10m/s, ale aspoň nepršelo, ačkoliv v nedalekém okolí byly vidět intenzivní dešťové přeháňky. Soutěžících se sešlo 27 a jelikož mezi nimi byli Slováci a Poláci, jednalo se o soutěž mezinárodní  . Pár modelů se sice rozbylo (není divu - v takovém větru), ale soutěž se vydařila. Pár fotek a výsledky jsou na na našem albu .

Velikonoce 2013

Bohužel tentokrát předpověď meteorologům vyšla . V neděli napadlo tak 10cm sněhu, a v pondělí sněžení pokračovalo. K tomu foukal po oba dny celkem slušný vítr. Ještě že jsme nezaváhali a vyrazili jsme si polítat už v sobotu . To bylo celkem obstojně, svítilo sluníčko a foukalo málo - chvílemi vůbec. Ke slovu tak přišly nové retro modely - motorová Čajka Milana Hanče a větroň Amigo II Jirka Jandy (stavěl Jarda Semrád). Oba modely absolvovaly úspěšný zálet, (Čajka chytila takovou termiku, že málem zmizela z dohledu). I ostatní přítomní modeláři si párkrát se svými modeli skočili, takže se nám to pomalu rozjíždí. (Snad i ten sníh konečně v dubnu zmizí...).

24.3.2013 - zase to nevyšlo ...

Ani letošnímu Zahájení sezóny na 1.jarní víkend počasí nepřálo. Bylo sice slunečno, ale v sobotu -2°C a ledový vítr 5-6m, v neděli ráno -16°C (odpoledne tak -4) a vítr ještě silnější. V sobotu se nás tam sice 9 sešlo, ale jediný, kdo se odhodlal k letu a otevřel tak letošní nebe byl sám náčelník Milan. (Ještě tam poletovala hlava nějakého Mickeyho Mause, ale její původ jsme nedokázali odhalit - takže UFO ).

16.3.2013

Další hezký (i když trochu studený) den se urodil v sobotu 16.března. Pár nedočkavců tak přišlo ozkoušet vzduch a zjistit, jestli to za týden při tradičním Zahájení sezóny bude lítat. Jarda Semrád s Jirkou Jandou se marně pokoušeli ututlat nový retro model - legendární graupnerácké Amigo II. Tak ať se mu daří!

10.3.2013

V pondělí 4.března se konečně udělalo trochu hezky, tak jsem si byl zalítat a fotil jsem si dvojici Čmeláků, která létala z nabočanského letiště. Celý týden pak létali z okolních polních letišť. Vsobotu 9.3. však bohužel jeden z nich dolétal - navždy. Škoda ho  - pilot byl dobrý chlap a bývalý modelář.

28.2.2013

Jelikož se letošní zimu moc létat nedalo a někteří modeláři by bez vůně ricímu zimu nepřežili, tak si třeba Standa Trepera spíchnul na vyblbnutí Boby - samochodky. Inspiraci naleznete tady.

1.1.2013

Na tradiční Novoroční poletování se nás tentokrát sešlo 23 modelářů-pilotů. Tak ať to i v roce 2013 létá! (a bezpečně přistává )