Zprávy z letiště 2015

31.12.2015

Po pěkném polétání ještě i neděli 27.prosince jsme se s modelářkým rokem 2015 tradičně v hojném počtu rozloučili i na Silvestra.

25.12.2015

I letos bylo na Štědrý den jak na jaře, tak jsme dali ještě pár letů

23.12.2015

2.11.2015

I letos jsme se tradičně rozloučili s modelářskou sezónou o pěkném dušičkovém víkenduSvíčka a kytička připomněla letošní "zesnulé" modely, ale ty další létají dál... Jedna příznivkyně našeho spolku nám dokonce ušila klubovou vlajku. Tak ať si do konce roku ještě zalítáme a sejdeme se opět na Silvestra!

14.9.2015

Důchodcům z našeho letiště se společné kempování na Soustředění tak zalíbilo, že se jej rozhodli zopakovat. O víkendu 11.-13. září se tak opět objevilo na letišti několik přívěsů a stanů a parta spokojených důchodců (i mladších závidějících čekatelů). Opět bylo o  čem diskutovat a užívat si pěkný víkend ve společnosti přátel.

16.8.2015

Tak i letošní Soustředění jsme přežili! Podle předpovědí "meteorologů" jsme se letos měli upéct zaživa a pak nás měl bouřlivý vítr smést do potoků z přívalových dešťů. Jelikož se opět tento katastrofický scénář nenaplnil, užili jsme si pěkný, i když trochu teplejší modelářský víkend a dosyta jsme si polétali. Asi jediným vážným problémem byl nedostatečný výkon chladicího zařízení, ale po jeho výměně šel Bernard pěkně na odbyt . A když začala Štěrbova děvčata rozdávat oslavenecký guláš, dosahovalo blaho všech účastníků vrcholu. (A dokonaly to frgály dalšího oslavence). Prostě opět vládla na našem letišti pohoda, kterou jenom pár jedincům narušila havárie jejich modýlků. Ale i to k modelařině patří. Poděkování za účast patří i hostům z Dolan, Vysokého Mýta (i odjinud). Zvláštní poděkování patří samozřejmě náčelníkovi Milanovi, Pavlovi, Petrovi a dalším, díky kterým vzniklo opět perfektní zázemí, letost dokonce obohaceno o velice vítanou sprchu a luxusní kadibudku. Tak tedy zase za rok, a ať se vydaří zbytek modelářské sezóny.
Video z Jakubovy koptéry je  t ady, fotky jsou t ady (postupně se budou doplňovat).

29.6.2015

Kromě modelářů využívají naše letiště i jiní návštěvníci. Někdy to je něco nového, někdy to jsou staří známí.

10.5.2015

Tak záhada je vyřešena!  Ten párek nízko létajících dravců je poměrně vzácný Motá  k pilich. Tak ať se mu na našem letišti daří!

25.4.2015

Tentokrát za téměř ideálního počasí se u nás konalo Mistrovství ČR akrobatů kategorie F3A. Mezi 12.závodníky byl tentokrát nejlepší úřadující juniorský Mistr Evropy Jan Votava ml. Domácí František Pokorný byl druhý, třetí pak matador David Kyjovský. Zúčastnili se i 2 piloti ze Slovenska. Současně se testoval nový elektronický způsob zapisov ání bodů a jejich zpracování. S celou akcí vyjádřili jak soutěžící, tak i bodovači a organizátoři opět velikou spokojenost.

20.4.2015

Pavel K. se již zotavil ze svého zranění, pořádně se vyzbrojil a opět se zapojil mezi příznivce adrenalinových letů. (Adrenalin to je zejména pro ostatní přihlížející kolegy - mnozí zalehávají do brázdy, nebo pod lavičky). Ale chlapce to baví ...

18.4.2015

Modelářské soutěže házedel kategorie F3K a F6D se zúčastnilo 29 soutěžících. Po celý den foukal dost silný vítr a byla zima jako v Rusku. Ale všichni závodníci, pořadatelé i většina modelů přežila. 

7.4.2015

Letošní Velikonoce nic moc. V sobotu to ještě šlo, ale v neděli a v pondělí to bylo jen pro pár otrlých jedinců. Mezi sněhovými přeháňkami a za silného větru to nebyl žádný velký požitek. Ani káněti se do těch mraků moc nechtělo.

4.4.2015

Pavel prohlásil, že už ho pylony nebaví a pořídil si historika
Tak ať mu neublíží !

22.3.2015

Tradiční Zahájení sezóny na 1.jarní sobotu se letos navzdory nepříznivé předpovědi počasí poměrně vydařilo. Kdo se zúčastnilten si pěkně zalítal. Jen tak dál!

8.3.2015

I letos jsme díky krásnému, téměř jarnímu počasí prakticky zahájili letošní modelářskou sezónu o dva týdny dříve. V sobotu 7.3. se nás sešlo asi 15 a ozkoušeli jsme si, jak to bude letos létat :-) . Přes zimu se urodily i dva noví historici - gumáček Čmelák Milana Hanče a větroň Žehrovice2 Zdeňka Nespěchala.

6.3.2015

Neznámý vandal si opět vybral naše letiště a rozhodl se ho svým autem zdevastovat. Těžko se chápe, co k tomu koho vede.
Pro alespoň částečnou ochranu letiště jsme opět  vjezd přehradili lany.
(I když i je už v minulosti někdo ukradl). Klíče pro členy jsou k dispozici u Milana Hanče, v případě potřeby lze kontaktovat i Jirku Málka.

31.1.2015

Na přelomu roku oslavil kulaté 80.narozeniny pan Jaroslav Štěrba, dlouholetý modelář a vedoucí modelářských kroužků, který přivedl k našemu krásnému koníčku spoustu mladých adeptů. Tak ať mu i nadále slouží zdraví a ještě mnohokrát se s ním na letišti potkáme.

1.1.2015

I rok 2015 jsme zahájili přátelským setkáním, několika lety a sp oleč nou fotkou na našem modelářském letišti. To co jsme si navzájem přáli - "hodně zdraví a mnoho úspěšných přistání" přejeme i všem ostatním modelářům, příznivcům i jejich rodinám nejen v roce 2015 ale i letech dalších.
 
 
(Zprávy z letiště z roku 2014 byly přesunuty do Archívu)