Zprávy z letiště 2014

31.12.2014

 

S letošním rokem jsme se rozloučili opět v hojném počtu a tentokrát jsme si dokonce zalétali i na sněhuZávěrečný ohňostroj byl pak pěknou tečkou za letošní modelářskou sezónou.

2.11.2014

 

Tradiční Dušičkové loučení se sezónou proběhlo tentokrát za nádherného počasí, takže jsme se důstojně rozloučili se "zemřelými" modely, pěkně si polítali a popovídali.
Snad se ještě sejdeme dříve, než na Silvestra.

28.10.2014

 

I v říjnu jsme si užili krásné podzimní dny. Například nestor našeho spolku 80.letý Vláďa Gabriel si pod dohledem trenéra Milana Hanče konečně polétal s několika ze svých vlastnoručně postavených letadel, Petr Machač konečně odtranil problémy s benzinovým motorem, Jirka Málek se konečně naučil jakž - takž přistávat se svým  Chipmunkem, Petr Žampach si konečně pěkně zalítal se svým větroněm, Milan Hanč předvedl pár adrenalinových letů s pylovým rychlíkem, Vláďa Shejbal naopak pár pohodových letů s krásným Miles Magisterem atd. atd. Prostě škoda, že ruce a nohy začínají zábst a hlavní sezóna pomalu končí.

30.9.2014

 

Září bylo modelářsky celkem příznívé, obzvláště Svatováclavská neděle se vyvedla. Na letišti přistáli i dva ultralighty - Aleš Brotan se svým novým strojem a návštěvníci z Letňan s UL Piperem.

7.9.2014

 

Díky nádhernému počasí babího léta jsme si užili krásný modelářský víkend.
Jirka Klimenda pilně fotil, takže se můžem těšit na tradičně krásné fotky na jeho albu. Nově tam přidal fotky ze Soustředění.

2.9.2014

 

Na Videa našeho l etiště byla přidána videa z quadrokoptéry Jakuba Štěpánka:

20.8.2014

 

Tak další Soustředění je za námi. Katastrofická předpověď počasí naštěstí úplně nevyšla, ale na létání to tentokrát díky větru moc nebylo. Zato se urodil nebývalý počet oslavenců, takže jsme se ani moc nenudili . (Ale pár letů jsme přeci jen dali). V neděli byl největší atrakcí model B-17 Jirky Petra, B-25 Martina Hynka nedorazil z důvodu závady na pohonné jednotce (přepravního auta). Za kolegy z Vysokého Mýta ho ale zastoupil s krásnými modely Jirka Plaček, za domácí jej krásně doplnil Vláďa Shejbal.
Bylo se na co dívat, stále bylo o čem diskutovat, prostě bylo fajn...
Pár fotek je na Picase, kdo co máte - posílejte.

Soustředění 2014

 

Přilet bombardérů B-25 Mitchell a B-17 Flying Fortress je ohlášen na neděli 17.8. ! 
Všichni ostatní modeláři a přiznivci jsou zváni na celý víkend. Kemp vzniká již ve čvtrtek. (A i letos se našlo pár jubilantů ...)

Mistrovství Evropy F3A

 

Na letošním Mistrovství Evropy akrobatů kategorie F3A v Lichtejnštejnsku se umístil František Pokorný na 24.mistě, David Kyjovský na 47. a Jan Votava ml. na 18.místě a stal se tak Juniorským Mistrem Evropy! Družstvo se umístilo na 9.místě. Zůčastnilo se 68 jednotlivců a 24 družstev. Gratulujeme!

28.5.2014

 

Na stoleté výročí vypuknutí Velké války se vzpomínalo i n a našem letišti. Pěkné souboje předváděli Petr Machač a Karel Chvojka.
Že se z dlouholetého ortodoxního větroňáře na stará kolena stává motorář - akrobaťák dokazuje tato fotka. (Opravdu to je Zdeněk Ješina ).

24.5.2014

 

Květnové počasí pro létání nic moc, tak někteří ještě dodělávají to, co nestihli přes zimu. Michal Blažej se například pochlubil novým Zlínem Z526 AFS s rozpětím 2060mm, poháněným benzínovým O.S.Maxem 22ccm. Na zálet zatím kvůli větru nedošlo, tak se budem těšit.

5.5.2014

 

Na 1.máje jsme tentokrát nešli do průvodu, ale manifestovali jsme lásku k našim modýlkům na letišti. A bylo nám tam dobře....
5.5. se sešly na letišti 2 poválečné legendy.Cvičné vojenské stroje - americký T-28 Trojan Michala Blažeje a kanadský DHC-1 Chipmunk v barvách RAF Jirky Málka. Po společném focení došlo i ke společnému letu. Moc jim to spolu slušelo .

26.4.2014

 

Krásné počasí panovalo i při soutěži akrobatů kategorie F3A. Díky němu, účasti 11 závodníků včetně zástupců Polska a Slovenska a vítězství domácího Františka Pokorného se i tato soutěž opravdu vyvedla.
Soutěžím se letos u nás prostě daří, tak ať se nám daří i při našem "poletování"!

13.4.2014

 

Soutěž házedel se díky krásnému počasí a účasti 27 závodníků opravdu vydařila. 
26.dubna se koná soutěž akrobatů kategorie F3A.

23.3.2014

 

Tradiční Zahájení sezóny na 1.jarní víkend letos proběhlo pouze v sobotu - v neděli už celý den propršel. Ani v sobotu se toho pro poměrně silný vítr moc nenalétalo, hlavní událostí asi bylo předání nového Zlína Z526AFS od zhotovitele novému šťasnému majiteli. Tak mnoho úspěšných letů a přistání!

9.3.2014

 

Ač do našeho "oficiálního zahájení sezóny" ještě zbývají 2 týdny, je díky letošní atypicky teplé zimě provoz na našem modelářském letišti již dávno v plném proudu. Dokumentuje to i pár fotek na našem albu .

1.1.2014

 

I letos bylo silvestrovské a novoroční počasí spíše jarní, takže jsme se mnoha úspěšnýmí lety rozloučili s rokem minulým a popřáli si navzájem mnoho zdraví sobě a i všem našim modelům.
Tak ať se daří!
 
Fotky ze Silvestra a Nového Roku

 

 

31.12.2013

 

Zprávy z letiště z roku 2013 byly přesunuty do Archívu.

Fotky a videa

11.11.2008 22:59
Naše fotky Fotky Jirky Klimendy   Videa z našeho letiště.   ULL v Zaječicích Alca v Zaječicích Mig21 v Zaječicích F-15 v Zaječicích Tři Kubíčci na  Dušičky  Petrův Shutte-Lanz Soustředění 2017 1. Soustředění 2017 2. Soustředění 2012.   Videa Miloše Víška