Zprávy z letiště 2009

Dušičkové loučení se nekonalo

Ačkoliv v neděli 1.11. na Svátek všech svatých odpoledne vykouklo sluníčko, nikdo se tentokrát se sezónou rozloučit nepřišel. Ač jsem tam byl sám, jak ten pověstný kůl v plotě, pěkně jsem si se svým Algolem polétal.

Nastala zima, pak přišel podzim .

14.10. napadl i na naše letiště sníh! Sice dlouho nevydržel, ale studené a mlhavé počasí ano. Pěkný den se udělal až v neděli 25.10., čehož jsme hned využili. Podívat se na nás přiletěl Aleš Brotan se svým EuroStarem. Kuriózní závada se projevila na starším modelu Pottier, kterého Milan oživoval.

A konec léta

Studené, větrné a deštivé počasí zřejmě ukončilo krásné období letošního babího léta. Na létání to dnes opravdu nebylo, takže jsme mohli u televize sledovat, jak Váňa překvapivě vyhrál svoji šestou Velkou pardubickou. Od konce prázdnin jsme ale zažili opět na letišti mnoho krásných chvil, včetně přistání balónudrakiády a záletu nových modelů. Občas také něco nevyjde, ale i to k modelařině patří.

Konec prázdnin

S prázdninami jsme se rozloučili krásnou nedělí, kdy nás přiletěli navštívit kamarádi piloti-modeláři z choceňského letiště. Obzvlášť letadélko s přiléhavým názvem Max budilo zaslouženou pozornost. Jen takový Max model .

Konečně se dá zase létat!

Po delším období nepříznivého počasí jsme opět ve vzduchu! V sobotu 13.6. se zástupci našehoho spolku (Jirka Janda, Pavel Vojtěch a Jirka Málek) zůčastnili akce našich kolegů z Vysokého Mýta „Setkání modelářů na Dvořisku“. I přes silný, létání nepřející vítr to byla pěkná modelářská sobota. V neděli pak nastala pravá modelářská pohoda, kterou jsme si opět náležitě užili. Přivítalo nás krásně posekané letiště, na kterém Milan Hanč „létal“ skoro celou sobotu. Opět mu patří náš veliký dík!

A další nové modely

V neděli 17.5. zalétal František Pokorný st. svůj nový akrobatický model Presto vycházející z konstrukce Jirky Havla. Model vznikal přibližně od roku 2003 kdy byl zamýšlen pro pohon spalovací osmičkou. Ve finále model pohání elektromotor Hacker s 5-ti bateriemi Li-pol. Rozpětí modelu je 1450mm, délka trupu 1600mm a letová hmotnost 2820g.

Odpoledne chtěl zalétat svúj nový model L200 Morava Jarda Semrád. Vadný regulátor mu to však znemožnil. Budem se tudiž těšit na příště, model je to krásný!

Nastal máj – modelářů čas

Na 1. i 2.máje dost foukalo, ale v neděli 3. to vyšlo. Tento den byl hlavně ve znamení záletů nových strojů. Do vzduchu šel nový Explosion Jendy Ištvánka, Extra 300 Michala Blažeje a F4U Corsair Jirky Málka. Tak ať jim to létá! Pěkné první májové dny si užili i další kolegové, prostě nastal modelářů čas …

Velikonoce – svátky jara a modelářů

Velikonoce se letos opravdu vydařily, bezva jsme si polítali a došlo i na kafíčko s mazancem . Narozdíl od motorkářů jsme přežili nejen my, ale i naše stroje!

Zahájení sezóny – tentokrát doopravdy

Ani přílet a odlet Air Force One nenarušil provoz na našem letišti – naštěstí si vybrali jiné. Takže jsme si užili krásný – skoro letní 1.dubnový víkend, během kterého si u nás zalétalo 14 pilotů. Přišlo se podívat i pár návštěvníků, prostě pravá modelářská pohoda. Však už bylo po té zimě načase!

Zahájení sezóny 2009

Když jsme zahajovali sezónu vloni, mysleli jsme si, že na 1.jarní sobotu nemůže být hůře. Mýlili jsme se. Letos bylo ještě o 2 stupně méně  . Ale aspoń svítilo sluníčko (občas) a vítr foukal po dráze. I tak jsme se sešli v hojném počtu (včetně kolegů z Heřmanova Městce a Pardubic) a sezónu 2009 úspěšně zahájili. Letů sice nebylo mnoho, ale zanedlouho to jistě doženeme. Takže: „Letu zdar i v roce 2009!“

Vstup do roku 2009

S rokem 2008 jsme se za krásného slunečného počasí rozloučili na Silvestra odpoledne za hojné účasti 10 pilotů. Opět nezklamal Milan Hanč, který vzal do vzduchu historického Lionka a úspěšně jej kočíroval neméně historickým jednokanálem s magnetem. Všichni pamětníci měli slzu v oku  . Známí kombaťáci (zmiňovaný Milan Hanč a Roman Ištvánek) si to tentokrát rozdali s polystyrénovými Bellancami. Vitěze určila větší hromádka polystyrénových kuliček po jejich vzájemném střetu.

Na Nový rok už tak hezky nebylo, avšak účast byla ještě větší. Na společné fotce je 17 aktivních pilotů! Tolik se nás snad pohromadě minulý rok nesešlo. Většina z nás si první letošní let neodpustila, i když se většinou přistávalo dřív než obvykle. V palčákách se přeci jenom pilotuje trochu hůř a bez rukavic to dlouho nikdo nevydržel. Tak jsme si navzájem popřáli vše nejlepší do Nového roku a společně se těšíme na další modelářské zážitky.

Pár fotek je tad y.