Zprávy z letiště 2012

5.11.2012

Letošnímu Dušičkovému loučení se sezónou počasí příliš nepřálo. I přesto jsme uctili památku zesnulých modelů letadel dušičkovými stuhami a několika společnými okruhy nad naším modelářkým letištěm. Zavzpomínejte tedy společně s námi a těšme se na další sezónu. Snad se ale letos ještě sejdeme a polítáme dřív, než na Silvestra.

21.9.2012

Na YouTube se objevilo pěkné video ze soustředění. Kameramanovi i pilotům díky!
Adresa je tady.
(Neboli tady: https://www.youtube.com/watch?…)

20.8.2012

Letos nám počasí opravdu přálo, takže se dá říct, že Soustředění 2012 nemělo chybu. Výborné počasí, výborná účast, výborné pivo, výborné maso, výborní lidé – co víc si přát… Nejlepší kousek tentokrát předvedl Jirka Janda, který ze svého dvojplošníka Skybolta odhodil při letu na zádech přebytečné horní křídlo a s takto vzniklým dolnoplošníkem elegantně za potlesku přihlížejících diváků přistál :-). Poděkování za účast a letové ukázky však patří všem hostům a samozřejmě i všem „domácím“. Takže za rok nashle!

První fotky již jsou na Picase, kdo co máte – posílejte!

25.6.2012

Letošní Soustředění vychází na 18.-19.srpna. Kdo chce může začít třeba ve čvtrtek a skončit příští neděli :-). (I letos se snad nějaký oslavenec najde a tak opět nebudem na suchu!)

10.5.2012

Na Den vítězství (8.5.) se nás sešla pěkná parta a pěkně jsme si tento svátek užili.

29.4.2012

Tak máme úspěšně za sebou i soutěž akrobatů kategorie F3A. I tentokrát nám počasí přálo, s poměrně silným větrem se soutěžící z Čech, Slovenska a Rakouska bez problémů vypořádali. Neljépe pak domácí František Pokorný, který i tentokrát zvítězil. Jemu gratulujeme a týmu závodníků, bodovačů a pořadatelů děkujeme za účast. Fotky opět na Picase .

16.4.2012

V sobotu 14.4.2012 proběhla na našem letišti soutěž házedel kategorie F3K. Počasí poměrně přálo (nepršelo a vítr nedosáhl avizovaných 10m/s :-) ), takže 21 soutěžících odjíždělo spokojených. Většinou s přáním se na naše letiště na podobné závody někdy vrátit. Fotky jsou díky Tomášovi Winklerovi opět na Picase. Další pěkné fotky od Jirky Klimendy jsou tady.

26.3.2012

První jarní víkend se vydařil jen částečně, ale sezóna i přes poměrně nepříznivé počasí pomalu rozbíhá. Pár prvních letošních fotek od Jirky Klimendy je tady.

19.3.2012

První jarní víkend je před námi – takže se těšíme na hojnou účast při zahajování sezóny!

2.1.2012

Letošní silvestrovské a novoroční počasí přiliš zimu nepřipomínalo, takže jsme se opět sešli v hojném počtu.
Tak ať to letos dobře létá! (A ještě lépé přistává  ).