Zprávy z letiště 2012

5.11.2012

Letošnímu Dušičkovému loučení se sezónou počasí příliš nepřálo. I přesto jsme uctili památku zesnulých modelů letadel dušičkovými stuhami a několika společnými okruhy nad naším modelářkým letištěm. Zavzpomínejte tedy společně s námi a těšme se na další sezónu. Snad se ale letos ještě sejdeme a polítáme dřív, než na Silvestra.

21.9.2012

Na YouTube se objevilo pěkné video ze soustředění. Kameramanovi i pilotům díky!
Adresa je tady.
(Neboli tady: https://www.youtube.com/watch?…)

20.8.2012

Letos nám počasí opravdu přálo, takže se dá říct, že Soustředění 2012 nemělo chybu. Výborné počasí, výborná účast, výborné pivo, výborné maso, výborní lidé – co víc si přát… Nejlepší kousek tentokrát předvedl Jirka Janda, který ze svého dvojplošníka Skybolta odhodil při letu na zádech přebytečné horní křídlo a s takto vzniklým dolnoplošníkem elegantně za potlesku přihlížejících diváků přistál :-). Poděkování za účast a letové ukázky však patří všem hostům a samozřejmě i všem „domácím“. Takže za rok nashle!

První fotky již jsou tady, kdo co máte – posílejte!

25.6.2012

Letošní Soustředění vychází na 18.-19.srpna. Kdo chce může začít třeba ve čvtrtek a skončit příští neděli :-). (I letos se snad nějaký oslavenec najde a tak opět nebudem na suchu!)

10.5.2012

Na Den vítězství (8.5.) se nás sešla pěkná parta a pěkně jsme si tento svátek užili.

29.4.2012

Tak máme úspěšně za sebou i soutěž akrobatů kategorie F3A. I tentokrát nám počasí přálo, s poměrně silným větrem se soutěžící z Čech, Slovenska a Rakouska bez problémů vypořádali. Neljépe pak domácí František Pokorný, který i tentokrát zvítězil. Jemu gratulujeme a týmu závodníků, bodovačů a pořadatelů děkujeme za účast. Fotky jsou tady.

16.4.2012

V sobotu 14.4.2012 proběhla na našem letišti soutěž házedel kategorie F3K. Počasí poměrně přálo (nepršelo a vítr nedosáhl avizovaných 10m/s :-) ), takže 21 soutěžících odjíždělo spokojených. Většinou s přáním se na naše letiště na podobné závody někdy vrátit. Pěkné fotky od Jirky Klimendy jsou tady.

26.3.2012

První jarní víkend se vydařil jen částečně, ale sezóna i přes poměrně nepříznivé počasí pomalu rozbíhá. Pár prvních letošních fotek od Jirky Klimendy je tady.

19.3.2012

První jarní víkend je před námi – takže se těšíme na hojnou účast při zahajování sezóny!

2.1.2012

Letošní silvestrovské a  novoroční počasí  přiliš zimu nepřipomínalo, takže jsme se opět sešli v hojném počtu.Tak ať to letos dobře létá! (A ještě lépé přistává  ).