Zprávy z letiště

Takže s modelářskou sezónou 2017 jsme se dneska oficiálně rozloučili, ale jistě se do Silvestra ještě 
 
párkrát potkáme. Na létání to moc nebylo, dost foukalo a ještě k tomu napříč. Ale pár symbolických letů 
 
jsme dali. Někteří raději využili pro létání příznivější pátek. Dneska jsme navíc na letišti nebyli sami, 
 
opodál se vyskytovala parta podobně postižených bláznů, jako jsme my. Žádné éro nám sice netrefili, ale 
 
náš přítel Fanda na jejich procházku doplatil...

31.12.2018

Po delším období nepříznivého počasí se poslední den roku trochu vyčasilo, takže jsme se v hojném počtu s rokem 2018 rozloučili několika posledními lety a tradiční společnou fotkou.

19.12.2018

5.12.2018

Dneska jsem si byl namísto čekání na Mikuláše zalítat. Bylo po čertech krásné počasí - sluníčko a téměř bezvětří. Škoda, že se nás nesešlo víc.

4.12.2018

Mám 2 zprávy.
Jedna dobrá: Jirka Klimenda vyhrál se svou fotkou Milanova éra listopadové kolo fotosoutěže RC Revue . Gratulujeme.
Jedna špatná: Na instalaci antény pro měření větru to majiteli nemovitosti stále nějak nevychází. Ale stejně to teď moc na lítání není.

4.11.2018 

K tradičnímu loučení se sezónou jsme se sešli na Dušičky v pátek 2.11. Bylo sice trochu mlhavo, ale pár letů jsme dali - zejména řádila parta Kubíčků. (neumělé video zde). Tradičně jme též zapálili svíčky za "zesnulé modely". V sobotu bylo šeredně, zato v neděli bylo krásně, a tak jme ještě taky pěkně polétaliNáčelník nás přijel zkontrolovat na svém zrenovovaném stroji.

30.10.2018

S měření větru je stále trochu problém. Ačkoliv se mi podařilo domluvit umístění antény a připojení do internetu na chrastecké vodárně (což by bylo vzhledem k dokonalé viditelnosti ideální místo), tak při domlouvání konkrétního umístění a připojení přímo na vodárně jsem při měření síly signálu zjistil, že je toto místo pro naše účely nepoužitelné. Na vodárně a v jejím blízkém okolí je totiž tak silný signál zejména mobilních operátorů a jiných vysílačů které tam jsou umístěny, že zcela zahltí náš přijímač a náš signál tím pádem neprojde.
Již jsme se ale domluvili na umístění antény na rodinném domě jednoho našeho ochotného kolegy (nápověda - v Žumberku ), takže jakmile to vyjde, tak to tam nainstalujem a měření spustíme.

16.10.2018

Tak umístění přijímače je vyřešeno, ale zase nám ochořel správce zařízení Martin. Tak až se uzdraví, tak snad zas budeme vědět, jak nám to fouká .

14.10.2018

Měření větru nefunguje, protože do cesty signálu z letiště k přijímači vyrostl strom (který nelze skácet). Na řešení problému se pracuje.

27.9.2018

Kolegové opět kempují a lítají na dobrkovském modelářském letišti. Takzvané Václavské polétání.

18.9.2018

V sekci Pozvánky na akce je pozvánka na přednášku o letectví.

20.8.2018

Letošní Soustředění se konalo v období nebývalých veder, ale ani to neodradilo jak spoustu domácích, tak i přespolních kolegů, kterým tímto opět děkujem za trvalou přízeň. Vedro se asi podepsalo na několika menších nehodách, ale nic fatálního se nepřihodilo a stroje po opravách většinou opět vzlétly. (Až na nedělní Karlovu explozi). Takže hezký zbytek modelářského léta a hezký podzim! 
Pár fotek je tady. (Opět si dovolím požádat o pár fotek, nebo odkaz na nějaké album od někoho dalšího).
Odkaz na zajímavé fotky z koptéry poslal Martin.
A tradičně krásné fotky Jirky Klimendy jsou tady.

6.8.2018

Na našem letišti dnes odpoledne nouzově přistál po poruše jednoho motoru vrtulník Mi-17 společnosti CLV (Centrum leteckého výcviku) z Pardubic. Po odčerpání paliva a demontáži rotorových listů byl po vlastní ose transportován na domovské letiště. Zpráva z regionálního tisku je tady a pár fotek kolegy Tomáše je tady.
Ještě jsme dostali fotky ze vzduchu.

17.7.2018

Teď přes prázdniny se moc nevídáme, ale "Soustředění" je již za měsíc!             18. - 19.srpna

16.5.2018

Po sérii větrných dnů byl dnešek ve znamení 3,5 metrové Extry Karla Houhy, znovuzprovoznění Cessny Jardy Semráda, bojové mise dvou Zer Jirky Jandy a Milana Hanče a historického Laťáka Jirky Málka.

27.4.2018

Naši kolegové a přátelé z Chrasti a Skutče zvou k tradičnímu jarnímu (čarodějnickému) setkání a polítání na modelářké letiště u Dobrkova. Kemp funguje již od středy a bude tam zřejmě celý týden...

31.3.2018

Na příkopě jsem našel tuto kabinku: obr.1obr.2. Kdo ji postrádáte, tak se ozvěte.
Jirka

25.3.2018

Tak novou sezónu jsme v sobotu v hojném počtu zahájili, jen to počasí zatím moc jarní není. Tak snad o Velikonocích bude líp... (Pár fotek je na Zonerámě)

9.3.2018

Jelikož letos začíná jaro 20.března v 17:15, tak bychom se mohli sejít na tradiční zahájení sezóny v sobotu 24.3. a třeba i v neděli 25.3.

1.1.2018

Nový rok 2018 jsme společně uvítali na našem letišti vzájemným potřásáním rukou, přáním hodně zdraví a mnoha úspěšných přistání a dokonce i několika úvodními lety.
Pár fotek je tradičně na Zoneramě.
 
Tak ať je těch společných setkání, hezkých letů a hlavně úspěšných přistání v roce 2018 co nejvíce!
 
(Zprávy z letiště z roku 2017 byly přesunuty do Archívu.)