Zprávy z letiště 2016

31.12.2016

Tak další rok je za námi, i letos jsme se s ním rozloučili tradičním společným polétáním.

22.12.2016

 

4.12.2016

Tak baterka je vyměněna, ale zase upadla jedna lopatka. Takže nám tam teď konečně fouká trochu míň 
(Ale další dobrá zpráva - mráz to prý ukazuje dobře...)
Jinak mě docela překvapilo, že včera, tj. v sobotu si nepřišlo zalítat víc pracujících, kteří se v týdnu na letiště za světla nedostanou. Nebylo tam až tak zle.
A i v neděli odpoledne jsem tam byl sám, i když vůbec nefoukalo a bylo kolem 0°C.

30.11.2016

Měřič rychlosti větru dočasně mimo provoz - došla baterka.
(Ale stejně je teď hnusně a létat se nedá)

2.11.2016

Na Dušičky jsme se opět rozloučili s modely zesnulými v uplynulé sézoně. Protože jich ale moc nebylo, tak jsme ještě jeden pohřbili.

28.10.2016

I v říjnu bylo celkem dost pěkných dní, takže jsme si ještě pěkně polítali.

12.9.2016

Setkání u Dobrkova se i díky nezvykle letnímu počasí náramě vydařilo.O tom, že jsme byli opravdu přátelsky přivítáni svědčí i tyto fotky.

1.9.2016

Naši kolegové a přátelé z Chrasti, Skutče a okolí nás zvou na přátelské setkání a polétání na jejich modelářské letiště u Dobrkova. Kempovat a létat se může již od příštího čtvrtka 8.září po celý víkend. Všichni jsou srdečně vítáni.

Mapa příjezdu na jejich letiště je tady.

27.8.2016

Jako úložiště pro naše fotky jsem nakonec zvolil galerii Zonerama. Je uživatelsky přívětivá jak pro prohlížení, tak i pro nahrávání fotek. Při prohlížení se dá lehce přejít jak zpět na přehled alb, tak i na přehled fotek v daném albu, zobrazit nebo skrýt informace o fotkách, zobrazit nebo skrýt klávesové zkratky, jednoduše stáhnout jednotlivé fotky, nebo celá alba atd. Chce si s tím jen trochu pohrát a upravit si způsob prohlížení podle svých potřeb. Nyní jsou na Zonerámě již nahraná všechna naše alba, v archívu Googlu zůstává jejich kopie.
Stále platí, že budu rád, když někdo pošle své fotky z dění na letišti, např. zálet nového éra, zánik starého éra atd.atd. Dneska máte každý foťák v mobilu - tak foťte a posílejte (mailem, přes Úschovnu, WhatsAppem atd). Já to buď nahraju, nebo zahodím :-). Jirka

15.8.2016

I přesto, že v sobotu ráno ještě trochu pršelo, bylo po oba hlavní dny našeho letošního Soustředění krásné počasí. To přispělo k pěkné účasti nejen domácích, ale i hostů, jejichž řady se stále rozrůstají. Největším hitem byl letos určitě jet Karla Houhy, ale krásný byl i Pilatus klanu Knapových, zatím v nedbalkách létající Spartan Martina Hynka a mnoho dalších modelů. Pár prvních fotek je tady, kdo máte další, tak je pošlete!

12.8.2016

Došlo ke změně uložiště pro naše fotky. Google zrušil alba Picasa a fotky jsou nyní dostupné v tomto archívu.  Je to ale poněkud nepřehledné, alba nejdou seřadit podle data. Uvidíme, co se s tím dá dělat, až bude něco nového, dám vědět. Zatím prosím o trpělivost.

11.6.2016

Petr Machač má za sebou první pojezdové zkoušky se svým novým krásným modelem Shutte Lanz D.III. Bude nutno doladit pár detailů na podvozku a pak se prý uvidí... 

4.6.2016

Soutěž obřích akrobatů F3M, RCAS se u nás nekoná !!!

Soutěž byla přeložena na letiště pardubických modelářů u obce Rokytno.               (N 50°5.82135', E 15°52.90603') Termín 9.7.2016

21.5.2016

Díky Martinovi Nešporovi máme nyní unikátní možnost sledovat na  webových stránkách a na chytrých telefonech aktuální rychlost větru na našem letišti. Jednak je vítr vidět na "tachometru" vpravo, grafy za několik časových období a průběh teploty ve vysílači (který je ovlivněn slunečním zářením - takže jakási "pocitová teplota") jsou v sekci POČASÍ. Data se aktualizují po 2 minutách.
Widget pro telefony je  zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.livi.thingspeakmonitor&hl=cs a aplikace ThingView je ke stažení zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cinetica_tech.thingview&hl=cs. Kdo si to budete chtít naintalovat, tak dejde vědět mailem přes vpravo uvedený kontakt a já vám pošlu přihlašovací údaje. 

18.4.2016

Od zahájení sezóny uplynul skoro měsíc, ale zatím počasí nic moc, pouze pár ojedinělých pěkných dnů. V sobotu 16.4. proběhla soutěž házedel F3K.

21.3.2016

Tentokrát se předpověď naplnila, takže zahájit seznónu 2016 jsme mohli jenom v sobotu. Ale povedlo se...

16.3.2016

Letost začíná jaro 20.března v 5:31. Takže tuto neděli si můžeme užít První jarní poletování. Snad nám to moc nepokazí vítr, který má být 5-7m/s. Pro jistotu bychom se tedy mohli sejít na Zahájení sezóny již sobotu, kdy má foukat o něco méně .

1.1.2016

I letos jsme společně zahájili další modelářský rok I tentokrát přejeme hodně zdraví a mnoho úspěšných přistání všem modelářů i jejich rodinám nejen v roce 2016, ale i v těch dalších.
 
(Zprávy z letiště z roku 2015 byly přesunuty do Archívu)